Jonavos rajono savivaldybės vietos veiklos grupė (VVG) įsteigta 2005 m. kovo 26 d., Juridinių asmenų registre įregistruota 2005 m. gegužes 17 d.
Organizacijos pavadinimas „Jonavos rajono savivaldybės vietos veiklos grupė“, įmonės kodas 300114900.
VVG steigėjai – nariai: Juozas Plukys, Irena Kuršatienė, Raimundas Volbergas, Algirdas Paplonskis, Petras Vyšniauskas.
VVG buveinės adresas: Žeimių g. 15 – 324, LT-55158, Jonava.
VVG valdymo struktūrą sudaro VVG valdyba ir VVG pirmininkas, kuriuos renka visuotinis VVG narių susirinkimas. Visuotinis susirinkimas turi teisę papildyti ir keisti VVG įstatus, nustatyti valdybos narių skaičių, tvirtinti metinę finansinę ir veiklos ataskaitą, priimti sprendimą dėl VVG
pertvarkymo, reogranizavimo ar likvidavimo, rinkti revizijos komisiją ir spręsti kitus įstatuose ir LR Asociacijų įstatyme priskirtus klausimus. Šiuo metu yra 46 VVG nariai, iš jų 31 yra pilietinės visuomenės atstovai, 14 verslo atstovų ir 1 vietos valdžios atstovas. VVG valdyba yra kolegialus valdymo organas, renkamas iš 12 asmenų 3 metų laikotarpiui. Jonavos rajono savivaldybės VVG valdybos nariai atstovauja skirtingiems sektoriams: 5 nariai (41,7) proc. visų valdybos narių) – pilietinei visuomenei, 5 nariai (41,7 proc.) – verslui ir 2 (16,6 proc.) – vietos valdžiai Valdyboje yra 2 nariai iki 29 m. amžiaus. Iš viso valdyboje yra 5 nariai, kurių amžius 29-40 m. (41,7 proc.). VVG valdyba įgyvendina Visuotinio susirinkimo aprobuotą VVG veiklos programą ir vykdo kitus sprendimus, vykdo iš dalies ar visiškai VVG lėšomis finansuojamų projektų atranką ir atlieka kitas pagal kompetenciją jai priskirtas funkcijas. VVG pirmininkas yra vienasmenis valdymo organas. Valdybai pritarus, jis priima ir atleidžia darbuotojus, atstovauja VVG įvairiose institucijose, parengia VVG finansinę atskaitomybę ir VVG veiklos ataskaitą, teikia jas svarstymui, taip pat atlieka kitas jam priskirtas funkcijas, kaip numatyta įstatuose.
VVG vizija – žaliosios ekonomikos augimas ir stipri bendruomenė.
Stipri ir bendradarbiaujanti bendruomenė, kurioje kiekvienas gyventojas savo veikla prisideda prie bendrosios gerovės kūrimo ir gyvenimo kokybės gerinimo: žaliosios ekonomikos augimo, gamtinės aplinkos išsaugojimo, kultūrinio identiteto puoselėjimo, socialinių problemų sprendimo, vietovės
ekonominio ir rekreacinio patrauklumo kūrimo.
VVG misija – skatinti vietos iniciatyvas, telkti bendruomenes ir stiprinti jų gebėjimus, vystyti
bendradarbiavimą, remti išmanių sprendimų bei inovacijų diegimą, inicijuoti ir plėsti vietos gyventojų, nevyriausybinių organizacijų ir verslo įmonių veiklas, siekiančias užtikrinti tvarų žaliosios ekonomikos augimą bei darnų kaimo socialinį ir kultūrinį vystymąsi.